Klimatyzacja Łódź – gwarancja czystego powietrza

Niewidoczne na pierwszy rzut oka zalety klimatyzacji są mocno odczuwalne w codziennym użytkowaniu. Znamy główne zalety klimatyzatora i jego funkcje, to chłodzenie i grzanie, co zapewnia przyjemną temperaturę w pomieszczeniu. Czy to wszystko, co ma do zaoferowania klimatyzator? Nie do końca ważną, niezauważalną zaletą klimatyzatora jest skuteczne oczyszczanie wdmuchiwanego powietrza.

Klimatyzacja jak oczyszczacz powietrza. Czy to możliwe?

Klimatyzator jako źródło chłodnego powietrza tylko w upalne dni należy już do przeszłości. Nowoczesne urządzenia stały się urządzeniami wielofunkcyjnymi, które mają do zaoferowania znacznie więcej. Obecnie dostępne urządzenia wyposażone są w wysokiej jakości filtry, dzięki którym powietrze wdmuchiwane do pomieszczenia zostaje oczyszczone z wirusów, różnych bakterii, brudu oraz przykrych zapachów. Wysokiej jakości filtry oraz okresowa konserwacja klimatyzatora zapewniają czyste powietrze w pomieszczeniu. Podczas konserwacji należy sprawdzić, ile powietrza może być zanieczyszczone. Poproś serwisanta o pokazanie wyczyszczonych lub wymienionych filtrów, a przekonasz się, jak ważna dla zdrowia jest niewidoczna funkcja. Długotrwałe wdychanie powietrza zawierającego zanieczyszczenia i bakterie może powodować:
• problemy z oddychaniem,
• choroby układu oddechowego,
• kaszel,
• gromadzenie się zanieczyszczeń w organizmie może powodować raka.
Przy wyborze klimatyzatora należy oprzeć się na nim swoją wiedzę i przejrzeć najważniejsze parametry. Jednym z nich jest filtr, w który wyposażone jest urządzenie.