Klimatyzacja z funkcją grzania Łódź

Klimatyzacja z funkcją grzania

Nowoczesne rozwiązanie które świetnie wpisało się w czas kryzysu energetycznego. Poznaj rozwiązanie które podbija polski rynek grzewczy.

Klimatyzacja z funkcją grzania. jak to działa ?

Większość nowoczesnych jednostek klimatyzacyjnych zostały wyposażone w funkcje pompy ciepła pozwalająca ogrzać pomieszczenie a nawet mały dom. Jednostki rozbudowane o funkcje grzania przystosowane są do pracy w warunkach zimowych nawet do -25 ℃.  Mimo to musimy pamiętać o ograniczonej mocy grzewczej klimatyzatorów które na powierzchniach wielko metrażowych mogą sobie nie poradzić. Natomiast powszechnym jest używanie klimatyzacji jako głównego źródła ciepła w kawalerkach, biurach czy domkach o małych metrażach gdzie wykorzystuje się dwie jednostki. W okresie przejściowym jednostka klimatyzacyjna z funkcją grzania sprawdzi się bardzo dobrze. Wczesna wiosna czy późna jesień, gdy  temperatury głównie wieczorami znacznie spadają, jednak nie na tyle, aby ekonomicznie opłacało się uruchamiać centralne ogrzewanie. W tym okresie klimatyzator z funkcją grzania utrzyma komfortową temperaturę dla domowników zapewniając przy tym ekonomiczne koszty eksploatacji.  Są to urządzenia typu Split czyli jedna jednostka zewnętrzna oraz wewnętrzna zlokalizowana w niedużej odległości od sufitu.

CIEPŁO Z KLIMATYZATORA – Czy to sie opłaca ?

Koszt eksploatacji klimatyzacji z funkcja pompy ciepła zależny jest od kliku czynników. Podstawowa i najważniejsza kwestią jest dobranie urządzenia o odpowiedniej mocy która na podstawie obliczeń kubatury pomieszczenia obsługiwanego pozwoli nam na optymalne działanie jednostki. Warto również zwrócić uwagę na klasę energetyczną jednostki gdzie klasa A+++ to najbardziej ekonomiczna a klasa G to najbardziej energochłonne rozwiązanie. Urządzenia oznaczone klasą energetyczną A+++ charakteryzują się naprawdę niskim poborem energii co przekłada się na niskie koszty eksploatacji. Dla przykładu godzina pracy jednostki o mocy grzewczej 3200 W zużyje prądu na poziomie 1,15 kWh co przekłada się na około 70 gr za godzinne pracy zakładając koszt jednej kWh na 0,60 zł.

Z

Oszczędność

Z

Wydajność

Z

Ekologia